Allah ile aldatmak -Yaşar Nuri Öztürk

allah_ile_aldatmak_yasar_nuri_ozturkKitabın adı :Allah ile aldatmak–Türkiye’yi Kemiren İhanet
Kitabın yazarı:Yaşar Nuri Öztürk
Kitabın yayın evi :Yeni Boyut Yayınları / Yaşar Nuri Öztürk Bütün Eserleri Dizisi
Yayın tarihi :Mayıs 2008
Sayfa sayısı:398 sayfa
Kitap hakkında inceleme yazısı :

ŞEYTAN evliyası(A’raf, 27, 30), daha çok korku salarak iş görür. Şeytan evliyasının din, iman, cennet cehennem gibi Allah’ın tekelinde olması gereken alan ve kavramlarda korku saldıklarını unutmamalıyız.
Evliya patentli din tüccarlarının bu tür korkularla insanları yıldırıp boyun eğdirdiklerini bilmekteyiz. Onlar, birer âhiret müfettişi gibi başlarına çöktükleri kitleleri korkutup bastırmakta ve çıkış yolu olarak kendilerini göstermek suretiyle de bu kitleleri sömürüp soymaktadırlar.
İDRİS KİSVESİNE BÜRÜNMÜŞ İBLİSLER
Kur’an’m ‘şeytan evliyası’ dediği kişiler, Mevlâna Celaleddin’in oğlu Sultan Veled’in ifadesiyle, ‘İdris kisvesine bürünmüş İblisler’dir.
Sultan Veled’e göre, bir adam Allah adamı iddiasıyla mal-mülk, menfaat-kudret elde etmek peşinde ise ona ‘Idris suretinde iblis’ demek gerekir. (Sultan Veled, Maarif, 334)
Allah ile aldatanlar, özellikle şeytan evliyası olanlar Idris suretinde iblisler’dir.
Allah ile aldatılan kitle işte bu Idris kisveli İblislerin kahrı altında inliyor.
Ankebût Suresi 41. ayet, ‘Allah’ın berisinden evliya edinerek’ Allah ile aldatılanların yani şeytan evliyasına teslim olanların, korkunç bir ihanetle yüz yüze kalacaklarını bildirmektedir:
“Allah’ın berisinden evliya edinenlerin durumu, bir ev edinen dişi örümceğin durumuna benzer. Ve evlerin en güvensizi/en zayıfı elbette ki dişi örümceğin evidir. Keşke bilselerdi!”
Şeytan evliyasını dost ve destekçi edinenler, karadul diye adlandırılan dişi örümceğe sığınanlara benzetiliyor.
Karadul (Ankebût), Kur’an’da bir surenin de adıdır.
Karadul denen örümceğin tipik özelliklerinden biri şudur: Büyük bir istek ve çekici cilvelerle çiftleşmeye çağırdığı erkek örümceği, çiftleşmenin ardından zehirleyip öldürür.
Tarihin en büyük zulümlerine imza atmış olan engizisyon-ruhban saltanatı bir kara-dullar saltanatıdır.

Bu kitabı satın alabilirsiniz

Yorumunuzu bırakın