Aşk-ı memnu Kitabı ve Aşk-ı memnu dizisi

ask-i-memnuAşkı memnu dizisi ve Aşk-ı Memnu kitabı

Son yılların en romantik  (!) dizi  olarak gösterilen Aşkı memnu dizisi aslında yazarı Halid ziya uşaklgil ‘in yazdığı kitap ile kalıp olarak benzesede , hikayelerin gelişimi,yaşanan olaylar birbirinden tamamen farklıdır.. Öyleki Aşkı memnu dizisinin seneristleri aslında birazda raiting uğruna sevişme ve öpüşme sahnelerini abartıldığı için  yazarın okurları ve edebiyat çevreleri  tarafından  eleştiriliyor , hatta günümüz yaşantısını yozlaştırdığı ve eski kültürden çok uzaklara itelediği düşünülüyor.Ayrıca aşanan aile içi cinsel ilişkinin toplum örf ve adetlerini bozduğuda belirtilmekte..

Her nekadar diziyi izlemesemde aldığım yorumlar ve izlenimler Halid ziya Uşaklıgil’in romanı Aşkı memnu ile Tv de yayımlanan Aşk-ı memnunun birbirlerinden çok farklı olduğudur..

Sizinde izlenimlerinizi ve yorumlarınızı almak isteriz..

admin
Ağustos 8th, 2009at3:28 am

Bu arada kitabın yazarı halid ziya uşaklı gilden dizi ekibinden yada sitelerinden tutunda fan sitelerine kadar neredeyse hiç bir yerde adından söz edilmiyor ne kıymet bilmze millet olmuşuz 🙁

HATİCE
Kasım 5th, 2009at1:38 am

bu diziyi çok seviyorum ama keşke o sevişme sahneleri olmasa.hele hele adnan bey gibi iyi bi adam nasıl aldatılır anlamıyorum.adnan beyi bi baba olarak çok seviyorum.

aliş
Şubat 5th, 2010at2:18 pm

ne sevcen be onu kızı yaşında kadınşla evlendi
ay nese bn kacar ödevim var dayanamadım bunu görünce 1 yrm patlatım deddiem admin e katılıom haticeyide kınıyom

Yorumunuzu bırakın