Bebek Oyunları-Jackie Silberg

bebek_oyunuKitabın adı :Bebek Oyunları
Kitabın yazarı:Jackie Silberg
Kitabın yayın evi :Neden Kitap
Yayın tarihi :İstanbul, Ekim 2008
Sayfa sayısı:256
Kitap hakkında inceleme yazısı :

Günümüzde çocuk gelişimi bilimsel davranış psikolojisinin gelişimi ile oldukça önemli yollar kat etmiştir . Gençlerimiz ailelerinin koruma çemberinden çıktıkça hayatın acımasız koşullarına adapte olmakta zorlanmış gün çeçtikçe daha çok çocukta çeşitli davranış bozuklukları görülmeye başlanmıştır.Oysa çaresiz olmamayı , paylaşımcı olmayı , pek çok olumlu davranışı ve karakterimizi biçimlendiren pek çok unsuru daha çocukken hatta bebekliğimizde oluştururuz ,daha doğrusu anne babamız oluştururur.Bu nedenle anne yada baba olmak sadece bir kendinden bir çocuk dünyaya getirmek değildir , çocuğun tüm sorumluluklarını daha çocuk doğmadan üstüne alıp bu sorumlulukları adım adım yerine getirmektir ve buda bebeklikte çocuğunuzu her konuda bilinçli eğitmek ile mümkün olacaktır.

Bu konuda özellikle türkçe kaynak bulmak oldukça zordu ancak özellikle bebek davranışları ve gelişimi konusun da uzman olan Jackie Silbergin kitabı artık bizlerle .. Bebeklerimizin davranışlarını onlarla oynadığımız oyunlarda dahi şekillendirebiliriz ki bu en etkili yöntemdir o dönemlerde bunun içi kitap bize 225 adet eğlence dolu oyun sunuyor bu oyunlarda bebeğimizin hangi karakteri üzerinde durulduğu neyi etkileyeceği d ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor..

Anne babalar sadece çocuk sahibi olmak aslında hiç birşeydir önemli olan o çocuğa sizin neler katabildiğiniz, nasıl eğitebildiğiniz, dünyaya nasıl sunduğunuzdur.. Kendi haline bırakmak sizcede günümüzde çok riskli değil mi ?

Yorumunuzu bırakın