Çizgi roman-Star Wars / Parth Wader Albümü

Çizgi roman

Star Wars / Parth Wader Albümü
Ed.: Dave Land, C. Bora Öngürer Cev.: Onur Kaya
Jad Bang Comic

Dünya sinema tarihi 1977’de gerçek bir kült seri ile tanışmıştı. George Lucas’ın Star Wars’i 30 yıldan fazla bir zaman içinde kendi efsanesini yarattı. Hatta serideki karakterler bile kendi fanatiklerini doğurdu. R2D2, Han Solo, Chewbacca, Obi Wan Kenobi, Yoda derken serinin en etkileyici, en karizmatik, en korkutucu kahramanı ise hiç şüphesiz Darth Vader idi.

Öyle ki sinema tarihinin en unutulmaz kötüleri arasında her listede ilk üçte yer alma başarısını göstermişti. Daha önce Star Wars’in “Klon Savaşlarını yayınlayan Jedbang Comics, Darth Vader için ortaklaşa hazırlattığı özel bir albümle Star Wars ve çizgi roman hayranlarını yeniden mutlu ediyor. Bu özel albümde, baştan sona Darth Vader’m merkeze alındığı öyküler var. Bir öyküde karanlık tarafı besleyen nefreti keşfederken, bir diğerinde hâlâ tükenmeyen Jedi ışığıyla mücadele ediyor Lord Vader. Birbirinden etkileyici 7 öykünün çizimleri ve konuları farklı yazar ve çizerler tarafından hazırlanmış. Birbirinden farklı öykülerin tek ortak noktası ise Lord Vader’ın merhametsizliği ve sayfalarda bile bizi etkileyen karizması oluyor. Herkesin arşivinde olması gereken bir albüm.

HÜRRİYET KİTAP

Özgür Ocak
Ocak 28th, 2012at2:49 pm

Türk çizgi roman ve karakterlerini de tanıtmanızı öneririm. Star Wars gibi kült olmuş değerlerin yanında çok güzel Türk çizgi romanlarımızda bulunuyor. Örneğin http://www.mcancomics.com adresinden ulaşabileceğiniz İlk Türk Digital Çizgi romanları ve Türk karakterleri tanıtılmaya değer.

Yorumunuzu bırakın