Da Vinci ‘nin Şifresi ve Süleymanın Anahtarı Sırları

Süleymanın Anahtarı - Dan Brown

Dan Brown ‘ın  Da Vinci Şifresi ‘ninin  Amerika  baskısının kapağında , bir sonraki  kitabının konusuna ilişkin bazı şifreler  bulmak mümkündür, Kodlanmış mesajlar ilk bakışta okuyucular için karmaşık ve belirsizdi. Daha sonra Dan Brown bir rörortajı sırasında , gelecek kitabın konusu hakkındaki ip uçlarının  Da Vinci şifresi ‘nin kapağında bulunduğunu  duyurduğunda , bur karmaşıklığın  ve belirsizliğin nedeni anlaşıldı. Kısa  süre içinde Dan Brown ‘ın  resmi internet sitesi “Şifreyi açığa çıkar : Gizem gözlerinin önünde  saklanıyor ” Bir yarışma başlattı. Kazanana  Paris  seyehati vaat eden internet daveti şu sözlerle başlyor:

Da Vinci  Şifresi’nin sadık okuru hoş geldin ;

Leonardo , sırları göz önüne  saklamayı seven tanınmış bir sihirbazdı.. Bunun için çoğunlukla eserlerini kullanırdı. Tıpkı Leonardo ‘nun sanatının içine sakladığı sırlar  gibi artık senin için de gizlenmiş bir dizi şifre var. Da Vinci Şifresi’nin  kapağına  gizlenmiş pek çok şifreli  mesaj , Dan Brown ‘ın bir sonraki Robert Langdom konusuna  dair ipuçları veriyor..

Şifreleri kitabın kapağına dahil edilmesi Brown ve yapımcısı lehine ustaca bir vuruş ve hayranlık uyandıran bir öngörü  gösterisi idi..Duyurudan sonra yüzbinlerce  hayranı , Brown ‘un internet  sitesindeki  yarışmasına katıldı ve sonuçlar forumlarda uzun uzadıya tartışıldı. Beklentiler doğrultusunda gelecek kitaba ilişkin işaretleri yavaş yavaş ortaya çıkaran Brown , neredeyse  isterik denilebilecek bir katılım düzeyi yaratmayı başardı..Yayıncısı  Stephen Rubin ‘in gelecek  romanın basına  sızdırılması , hikayenin ve New York Times ‘da yer almasını  garantilemeye  yetti.

Kaynak :  “DAN  BROWN   Süleymanın Anahtarı ve şifreleri ” GREG  TAYLOR

Yorumunuzu bırakın