Eclipse-Ay tutulması-Stephenie Meyer

eclipseStephenie MeyerKitabın Adı:Eclipse-Ay tutulması
Kitabın Yazarı:Stephenie Meyer
Kitabın Yayınevi: Remzi kitapevi
Kitabın Basım Yılı: 2010
Sayfa Sayısı:628
Kitap Özetini Hazırlayan :Funda ulu
Kitabın Konusu: Ünlü fantastik kitap serisinin üçüncü kitabı Ay tutulması

Kitabın Özeti: edward ve bella’nın aşk ve tehlike dolu maceraları hız kesmeden devam ediyor…
bella’nın bu kez başı ilk kitapda gözüken üç göçebe vampirden kalan sonuncusu victoria’la derttedir. victoria sevgilisi james’in ölümünden sonra cullen’lara ve bella’ya cok kızmıstır(james ve victoria sevgiliydi.james bella’yı öldürmeye çalıstığı için cullen’lar james’i parçalara ayırıp yaktılar yani yok etdiler). bu yüzden öc almak için edward’ın sevgilisi bella’yı öldürmek istemektedir ve bunu yapmak içinde elinden gelen herşeyi yapmaktadır. ama başaramaz bu sefer victoria’nın aklına güzel bir plan gelir. yeni vampirler oluşturacak (yeni doğan(oluşan) vampirler çok güçlü olur) onları kışkırtıp cullenlar’a saldıracakdır. alice geleceği görebildiği için bu olayı görür ve savaş için haırlanırlar. ama cullenlar’ın sayısı victorialar’a göre azdır bu yüzden kurt adamlarla iş birliği yapmaya karar verirler… cullenlerden jasper eski bir savaşçı olduğu için her gece kurt adamları ve ailesini savaşa çalıştırır.
savaş günü geldiğinde bella’nın güvende olması için edward ve jacob onu bir dağa götürürler. ve oraya bir çadır kurarlar. akşam olur hava soğur. bella uyumak için uyku tulumunun içine girer jacob kurt haliyle dışarıda nöbet tutmaktadır. edward’sa herşeye hazırlıklı bir şekilde bella’nın başında bekler (vampirler hiç uyumazlar). gene xorluklarla karşılaşırlar ama üstesinden gelirler.
sabah aniden victoria ve kandırdığı bir yeni doğan vampir karşılarına gelir. cullenlar ve kurt adamlarda o sırada baska bir yerde diğer yeni doğanlarla savaşmaktadır. edward victoriayla savaşmaya başlar ama yeni doğan bella’ya saldıracaktır tam bu sırada kurt adamlardan seth gelire ve yeni doğana saldırır. büyük bir çaba sonucunda edward victoria’yı seth’de yeni doğanı öldürür. o sıradada cullenler diğer yeni doğanları yok etmiştir.
böylece bella’nın hayatı şimdilik tehlikeden kurtulmuştur…

Bu Özeti ; kitap Özet Yarışmamıza katılan Funda ulu’ adlı arkadaşımız hazırlamıştır .. Kendisine teşekkür eder , yarışmada başarılar dileriz..

Bu kitabı satın alabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın