Fal çeşitleri -1-

gobek_faliGöbek Falı: Türkiye’de üfürükçüler yada medyum tabir ettiğimiz kişiler bayanların göbeğine muska yazarlar, Hindularda ise göbeğin şekline bakılarak gelecek hakkında tahmin vardır. Burada fırlak göbeği olanlar şanslıdır.
Gül Falı: Bu fal eski yunanlılarda sıkça karşılaşılan bir faldı. Gül yaprakları alınır ve avuç içine konarak eller hızla çarpılır, yaprakların ezilmesi sonucunda ortaya çıkan şekillerden yorum yapılır.


İncir Yaprağı Falı:Bu falda daha önce belirttiğimiz defne yaprağı falını andırmaktadır.Bu falda Önce incir yaprakları alınır, üzerlerine isimler veya sorular yazılır, sonra kurumaya bırakılır, kuruma yavaş oluyorsa gelecek iyi olacaktır ama kuruma hızlıysa gelecek kötüdür. Aynı yöntem sarmaşık yaprakları kullanılarakd da yapılır. Sarmaşık yaprakları beş gün suda bırakılır, taze ve yeşil kalırlarsa, falına bakılanın sağlığı iyi oluyor ama yapraklar kararır ve parçalanırsa o kişinin sağlığının ve geleceğinin bozulacağına inanılır.
Kemik Falı:Eski Orta Asya Türkleri’nde Şamanların uyguladığı bu falda koyun’nun omuz kemiği çıkarılır ve üzerindeki şekiller yorumlanır.
Maden Falı: Bu yöntemi eski Dodona Kahinleri kullanırdı. Kabın içine çeşitli bakır ve pirinç parçaları konur ve karıştırılır sonra renklerin tonuna ve parçaların dağılımına göre kehanet yapılır.
Pasta Falı: Çin yemeklerinde raslandığı gibidir, küçük kağıt parçalarının içine kehanetler yazılır, bir kekin veya pastanın içine konur, kimin payında çıkarsa onun falı olduğuna inanılır. Benzeri bir şekilde ise, pastanın içine madeni bir para veya bir yüzük konur, kime çıktıysa saptanan bir ödül ona verilir.
Peynir Falı: Bir parça peynir alınır ve bozulmaya bırakılır. Kurudukça aldığı şekillerden yorumlar çıkartılır.
Soğan Falı: Bu fal sabır ister, zira uzun bir bekleme dönemi var. Kişilerin isimleri veya simgeleri çeşitli soğanların üzerine yazılır, soğanlar törenle dikilirler ve bu arada her birinin kime ait olduğu belirlenir. Zamanla soğanlar filiz verirler, ilk filiz veren soğan kime aitse onun dilekleri gerçekleşecektir.
Sigara Falı: Evleneceğiniz, kaderinizdeki insanın başharfini görmek için, bitirdiğiniz sigaranın izmarit kısmındaki şekillerdeki harfi bulun…


Tırnak Falı: Parlak güneşin altında kişinin tırnağına bakılır ve orada imajinatif görüntüler görülerek, kişinin geleceği yorumlanır.

Yorumunuzu bırakın