İçimizde Bir Yer -Ahmet Altan

icimizde_bir_yer_ahmet_altanKitabın adı :İçimizde Bir Yer
Kitabın yazarı:Ahmet Altan
Kitabın yayın evi :Alkım Yayınları / Edebiyat Dizisi
Yayın tarihi : Haziran 2004
Sayfa sayısı: 158 sayfa
Kitap hakkında inceleme yazısı :

Ahmet Altan’ın geniş kitlelere ulaşabildiği kitabı 1.000.000 baskıyı aşmıştır.içinde kısa kısa hikaye ve deneme yazıları bulunan kitap aşktan, toplumsal gerçeklerden , itiraflarda , hayat üzerine sohbetlerden oluşan geniş kapsamlı samimi bir kitap.Muhakkak sizide etkileyecek bir yan bulacaksınız..

İlk hikayesinden çok kısa bir bölüm ;

Bir Kadın, Bir Erkek…
Nice aşk yitirdim ben.
Kışkırtıcı bir bakışıyla çılgına döndüğüm, bir dudak büküşüyle ağulu acılar çektiğim, kahkahalarıyla şenlenip gözyaşlarıyla kederlendiğim, bir tanrıça katına çıkartıp tapındığım, kutsal mabetlerinin sunaklarına hayatımı bir adak gibi bırakmayı arzuladığım, memelerinde, kasıklarında, kalçalarında, bacaklarında, boyunlarında adanmış topraklarda dolaşan bir sofu gibi vecd içinde kendimden geçerek dolaştığım, ayaklarına kapandığım, göğüslerinde ağladığım, saçının bir teline halel gelmesin diye fütursuzca ölüme yürüyeceğimi hissettiğim, bazen öldürmeyi şiddetle istediğim, onda yok olup onla var olduğum, bana her defasında aşkı, acıyı, sevinci, hayatı ve ölümü yeniden öğreten kadınlar yitirdim ben.
Kızıl bir kor gibi örslerine bıraktığım ruhumu bazen sert darbelerle, bazen yumuşak dokunuşlarla şekillendiren, benden bir başka ben yaratan, onun her şeyi, babası, oğlu, kardeşi, kocası, sevgilisi olduğum, onu her şeyim yaptığım, varlığıyla her şeyin tadmı, kokusunu, görüntüsünü değiştiren, sıradan birçok davranışı olağanüstü maceralara dönüştürüp olağanüstü maceraları olağan-laştıran kadınlar.
Yitirmenin ne olduğunu biliyorum.
Kendi hayatını hayatmdan çıkartmayı, kendi tanrıçanın mabedinden uzaklaşmayı, bir kadını öldürüp kendi cinayetinle ölmeyi biliyorum.

Bu kitabı satın al

Ada
Aralık 24th, 2009at10:02 am

Kitabı okudum , oldukça uzun zaman oldu 4-5 sene olmuştur o zamanlar okurken çok etkilenmiş ve sevmiştim ama şimdi ne hatırlıyorsun kitaptan derseniz birşey söyliyemem 🙁

liseli:)
Nisan 12th, 2010at11:15 am

bnce o kadar güsel bir roman deill!!!!

beynelmulel
Şubat 13th, 2011at8:02 am

bu kitabı okudum ama çok karışık okumanızı tavsiye etmem

Kardelen
Ocak 4th, 2012at8:34 am

Liseli(!) sen önce Türkçe’yi kullanmayı öğren “güsel” değil “güzel” diye yazılır. Bence çok güzel bir kitap anlayana çok şey anlatıyor.

Kardelen
Ocak 4th, 2012at8:36 am

Liseli(!) sen önce Türkçe’yi kullanmayı öğren “güsel” değil “güzel” diye; “deil” de “değil” diye yazılır. Bence çok güzel bir kitap anlayana çok şey anlatıyor.

Yorumunuzu bırakın