İstila – Robin Cook

istilaKitabın Adı:İSTİLA
Kitabın Yazarı: Robin COOK
Kitabın Yazılma Yılı:1997
Kitabın Yayınevi: İnkılap Kitabevi
Kitabın Basım Yılı:2000
Sayfa Sayısı:376
Kitabın Konusu: Bilim ve teknoloji alanında önemli bir eser olan İstila romanı, evrende dünya dışında da canlıların yaşayabileceği ve bunların dünyaya olası istilasını konu alıyor.

Kitabın Özeti:
Tüm elektronik eşyları yakan ve çevrede siyah çakıl taşlarına benzeyen cisimlerin ortaya çıkmasına yol açan meteor yağmuru herşeyin başlangıcını oluşturuyordu.
Bu ilginç çakıl taşlarına dokunan insanlar 2.5 milyar yıldır aktif olmayan virüslere protein aşılayarak, bu garip virüslerin tekrar canlanmasına yol açar ve canlanan virüslerle birlikte değişim de başlar artık.
Artık insaoğlunun daha önceden karşılaştığı bulaşıcı hastalıkların hepsinden daha hızlı yayılan bir virüs vardı. Ve dünya bu bulaşıcı viral belayı birkaç bilim adamı çözmek zorunda…
Kitabın Anafikri: Dünyanın dışında da canlıların yaşıyor olabileceğini ve bu canlıların dünyayı istila edeceğini sürrealist bir bakış açısıyla anlatılmıştır.
Kitabın Yorumu: Kitap ilginç bir konuyu ele aldığı için insan çok heyecanlanıyor okurken, sonunu sürekli merak ediyor. 2.5 milyar gibi çok uzun bir zaman periyoduna bağlı bir senaryoya internet kavramının ve hüzünlü bir aşk hikayesinin sığdırılabilmesi. Kitapta bilim ve yeni çağımız hakkındaki kavramların bulunması kitabı daha da zevkli hale getirmiştir, bunu okuyan herkesin bu kitabı seveceğine inanıyorum.

Bu  kitabı satın al

admin
Ağustos 6th, 2008at11:19 am

Kitabın heyecan verici konusu nedeniyle bence okunmayı hakediyor…

Yorumunuzu bırakın