Kazantip festivali

kazanntipEvet  arkadaşlar  şimdi  size  merak ettiğinizi  bildiğim her  geçen yıl daha çekici ve  cazip hala  gelen ve daha da  profesyonelleşen dünyanın en büyük  festivalleri  arasına  yerleşen   KaZantip   festivalinden  bahsedeceğim.

Herşeyden  önce  KaZantip  bir  müzik  festivali ; Özellikle  avrupadan gelen önemli Dj lerin  performanslarını  sergiledikleri  ve  24 saat techno, trance, house music ‘in  duyulduğu  ve  özellikle  kendi tanıtımlarında  bolca  vurguladıkları ateşli  güzel ve  çılgın kızların  bu partilerde bolca yer aldığı  başlı başına bir  cumhuriyet    kaZantip  Cumhuriyet diye vurgulanıyor çünkü  çılgınlıkta sınır olmadığını idda  ediyorlar ve biraz daha incelediğinizde yada festivale  katıldığınızda  gerçekten de böyle olduğunu  anlıyorsunuz.

KaZantip nerededir  ; Kazantip  Ukrayna’nın  kırım  yarım adasında  karadenize  kıyısı olan   bir tatil kasabasıdır  aslında  festivaller  gerçek anlamda  2006 yılında başlamış ve özelikle  almanyadaki tanıtımlar ile oldukça  populer hale  gelmiştir.

KaZantip Festivalinde konaklama ; Aslında  her nekadar oraya gittiğinizde  kalınacak  yer  bulunur  deselerde pek inanmayın , zira ya  çadırlarda  yada  kumsalda kalmak zorunda kalırsınız. İnternetten  otel  rezervasyonları  yaptırmak en  makul  olanı.  Zira  erken  rezervasyonlarda  fiyatlar oldukça  iyi.. Kişi başına  eğer iki arkadaş iseniz 2 kişilik odalar  kişi başı  6 gece için 350 Euro dan  başlamakta eğer  6 kişilik odalarda kalırım derseniz ki  fazla  temiz olduklarını  söyliyemem  250 Euro  gibi bir  fiyat ödemeniz  gerekmekte. Gerçi  Kazantip e  gidipte  otelde  kalacak halinizde  yok  🙂

KaZantip’e  ulaşım ; Ukrayna ve diğer türk şirketlerinin  uçak seferleri  her gün bulunmaktadır.   100 ile  150  Euro  arasında  uçak filetleri  değişmekte. Ayrıca  iki gün  süren ve önceden  rezarvasyon yaptırmanız  gereken gemi ile  feribot  seferleri de mevcut.Oda  yaklaşık 150 Euro  fiyatında dır.

İşte  ünlü  DJ ler

İçlerinde Dünyaca ünlü Fergie ve Carl Cox gibi Dj lerinde bulunduğu 250 Dj’in 24 Saat aralıksız canlı performanslarını sergileyecekleri eşşiz partiler.

2009 Paul van Dyk,
Armin van Buuren and
Sven Väth have also been here
2010 line-up with Carl Cox


Yorumunuzu bırakın