Komplo teorileri-2-

6_PAUL McCARTNEY_komplo_teorisiSAHTE PAUL McCARTNEY

Paul McCartney’in 1966 yılında bir trafik lambalarını  görmeyerek şiddetli bir kaza geçirir iddaya görede kazada ölür  ancak  grubun dağılmaması için bir benzerinin gruba dahil edildiği idda  edilir.Beatles’ın sekteye uğramaması için de bu ölüm gizlendi ve yerine bir başkası kullanıldı densete nekadar gerçekçi olduğu  tartışılır , en çok ileri sürülen  sav ise kapak resimlerinde ki üç tel ,Paul McCartney ninde  basçı olduğu  düşünülürse  süphe uyandıracak bir iddaa..

7_kuresel_isinma_komplo_teorisiKÜRESEL ISINMA YALAN MI?

2009 yazının ortalarında küresel iklim çaşışmaları ,hatta  savunuculuğu yaban bir kaç üniversite hocasının  mail box ları hacklenmiş ve yazışmalar hackerlar  tarafından da kamuoyuna  duyurulmuştur. Yazılarda aslında küresel ısınmanın tehdit edici bir şekilde artmadığını  hatta  tam tersine çok az miktarlarda soğuduğu yazılmaktadır.Aynı şekilde

Bazı iklim bilimcileri de  yüksek vergiler getirebilmek için  çıkartılmış olduğuna inanıyor.
8_Pearl_Harbour _komplo_teorisiSALDIRI YAPILACAĞI BİLİNİYOR MUYDU?

Komplo teorisyenleri dünyayı büyük bir savaşa sürükleyen Pearl Harbour baskınının ABD Başkanı Roosevelt tarafından daha önceden bilinmesine karşın saklandığını düşünüyor. ABD’nin savaşa girmesine karşı olan Avrupalıların, ABD’ye ihtiyaç duyması için de saldırının bilinmesine rağmen önlem alınmadığına inanılıyor.

Gerçek olduğu  aşikar olan bir  teori zira ABD nin savaşa katılmasını  en çok ABD deki  büyük silah şirketleri istemektedir. Düşünsenize Japonyadan Yani  ABD nin tam karşısında olan bir ülkeden  yüzlerce  savaş uçağı   kalkacak ve Birleşik devletlerin bundan haberi olmayacak.. Ani bir baskın hareketi olacak. Tam anlamı ile  saçmalık.
9_isa_evlendimi _komplo_teorisiİSA EVLENDİ Mİ?

Dan Brown’un Da Vinci Şifresi eserinden sonra ortaya çıkan bir görüşe göre, İsa, Mary Magdalena ile evlendi ve bir çocuk sahibi oldu. Fransa’ya göç ettiği düşülülen İsa’nın Sion manastırında yaşadığına inanılıyor.Dünyanın en önemli sıraladından biri olarak  sunulan ve  eğer geçeklik payı varsa ki  mümkün olabileceği  savunuluyor  tüm din tarihinin ve dinlerin yeniden sorgulanacağı bir  teori olarak göze  çarpıyor.
10_11_eylul_komplo_teorisi9/11

11 Eylül 2001 yılında tüm dünyada dengeleri değiştiren İkiz Kuleler saldırısının ABD’nin sorumluluğu olduğuna inananların sayısı oldukça fazla. Zeitgeist  belgeselinde de  vurgulandığı gibi  o donanımda bir binanın o şekilde hiç bir  patayıcı olmadan  yıkılmalarının  mümkün olamaycağı  belirtiliyor. Birçok tanığın, uçakların İkiz Kuleler’e çarpmadan önce patlama sesleri duyduğunu söylemeleri, bu teoriyi birçok kişi için doğrular nitelikte.

Yorumunuzu bırakın