Komplo teorileri-3-

16_israil_kenelerlemi_saldirdi_komplo_teorisiİsrail kenelerle mi saldırdı?

Çoğu toplumda malsefe ırkçılık söylemleri hala çok yaygın  , böyle oluncada  insanlar hatta toplumlar doğal olarak olağandışı yada olağan olan kötü nedenlerde hep başkalarını suçlama eğillimindeler.  İsrailin pkk ya  destek vermesinden , deprem yaratmasına , kene saldırılarından , doğal afetlere kadar yahudiler nedense tüm  kötü eylemlerin nedeni olarak görülmekte. Yahudi  sempatizanı olmasam da  bu tarz  içi boş  tutumların  en azından sağlam temellerle  desteklenmesi gerektiği  kanısındayım .
İşte teori ;Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi’ne neden olan keneler, Karadeniz’e turist kılığında gelen kadın MOSSAD ajanlarınca mı getirildi? Bu teori Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Abdullah Uzun’a ait. Uzun, bu 8 ayaklı kenelerin İsrail’de laboratuarlarda üretildiğini ve kadın ajanlar tarafından getirildiğini söylüyor.

11_vilson_sovyet_ajani_komplo_teorisiWILSON, SOVYET AJANI!

İngiltere Başbakanı Harold Wilson’un Sovyetler Birliği ajanı olduğu söylentisi de komplo teorisyenlerinin vazgeçilmezlerinden. İngiliz ordusunun kendisine karşı bir darbe yapmak istediği ve Sterlin’in O’nun döneminde devalüasyona uğraması KGB ajanlığının bir göstergesi olduğunu düşünenler için bir veri.12_Eşref_Bitlis_ajani_komplo_teorisiEşref Bitlis suikast kurbanı mı?

1993 yılında uçak kazasında hayatını kaybeden eski Jandarma Genel komutanı Eşref Bitlis’in ölümünden sonra ekibinin de suikastlerle tasfiye edildiği iddia edildi. 3. Ergenekon iddianamesine giren ve eski MİT çalışanı emekli Albay Hüseyin Vural’da bulunan şok bir belge, 17 Ocak 1993 yılında şüpheli bir uçak kazasında hayatını kaybeden eski Jandarma Genel komutanı Eşref Bitlis ve ekibinin ölümlerini yeniden gündeme getirdi. Vural’dan ‘Eşref Bitlis’in kadrosu suikastlerle öldürülecek’ notu çıktı. Vural “Bu belgeyi hatırlamıyorum” dedi. Bitlis, ABD’nin Kuzey Irak’da oluşturmaya çalıştığı Kürt Devleti’nin Türkiye’nin zararına olduğunu söylüyordu. Bu nedenle ABD büyükelçiliği tarafından birkaç defa Hükümete şikayet edildiği de iddia edildi.


14_ozal_suikast_komplo_teorisiÖzal’ın ölüm nedeni suikast mı?

Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal 17 Nisan 1993’te hayatını kaybetti. Özal’ın vefatının ardından ölüm nedeniyle ilgili tartışmalarda başladı. Turgut Özal’ın eşi Semra Özal “Büyük Türk birliğini gerçekleştirmek istiyordu. Bu nedenle öldürüldü” sözleri de Turgut Özal’ın ölümünün bir cinayet olduğu söylentilerini güçlendirdi. Semra Özal`ın, Cumhurbaşkanı Özal`ın zehirlenme sonucu öldüğü iddialarını araştıran savcılık, takipsizlik kararı verdi. Savcılık, Özal`ın kalp yetmezliğinden öldüğünü açıkladı. Özal’a 18 Haziran 1988 Cumartesi günü Ankara Atatürk Spor Salonu’nda Anavatan Partisi’nin 2. Olağan Kongresi’nin düzenlendiği sırada da suikast girişiminde bulunulmuştu.


17_aya_hic_inilmedimi_komplo_teorisi
Ay’a hiç inilmedi mi?

inancında.İnandırıcılığı olmayan bir tez  daha.Pek çok kişinin uzun süredir ‘gerçek’ olarak kabul ettiği teoriye göre ABD’nin Apollo 11 uzay aracıyla Ay’a gönderdiği ve 20 Temmuz 1969’da Ay’a ayak bastığı bilinen ekibin aslında uydumuza hiç inmediği, hatta Ay’a hiç gidilmediği yönünde. Teorisyenler, Ay’a ayak basan Neil Armstrong ve Edwin Aldrin’in Ay yrine Nevada Çölü’ndeki bir açık fotoğraf stüdyosuna ‘indirildiği’ inancında.

Yorumunuzu bırakın