Komplo teorileri-4-

18_bermuda_seytan_ucgeni_komplo_teorisiBermuda Şeytan Üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeni artık bir  fenomen haline gelmiştir ,bilim adamlarının dahi açıklama getiremediği  pek çok gemi ve uçağın  ortadan kaybolmasına neden olan   bu esrarengiz durum hala gizemini korumaktadır. Çeşitli araştırmalarda oluşan gelgit akımları ve çeşitli fırtınaların nedeni ile  araçların yön duygusunu kaybetmelerinden kaynaklanan kayıplardan olabileceği belirtilmektedir. İşin garip tarafı ise son yıllarda bemuda şeytan üçgeninde hiç kayıp yaşanmamıştır.

21_2012_kiyametmi_kopacak_komplo_teorisi2012’de kıyamet mi kopacak?

Son günlerin en popüler komplo teorilerinden biride asteklerin inancından ve maya takviminden de  kaynaklanan bu kyamet seneryosudur, bu teoriye göre Aralık 2012’de dünyada ‘kıyamet’ yaşanacağı ve tüm canlıların yok olacağı iddiaa edilmektedir. Esasen dünyanın Aralık 2012’de ‘köklü bir değişime uğrayacağı’ işaretleri verilen ve tam o tarihte sona eren arkaik Maya takvimine dayanan teori, önümüzdeki ay vizyona girecek olan ‘2012: Kıyamet Günü’ filminin ön PR çalışmaları yoluyla da fena halde şişirilmiş durumda. Bilimcilerin bu konudaki yorumlarında ise fikir birliği var: Saçmalık!

22_obama_kenyada_mi_dogdu_komplo_teorisiObama Kenya’da mı doğdu?

ABD Anayasası’na göre bir kişinin ABD başkanı olabilmesi için aranan tek şart Amerika’da doğmuş olması. Yeni dönem ABD Başkanı Barack Obama’nın babasının Kenyalı olmasından dolayı bu ülkede doğmuş olacağı söylentileri her zaman gündemdeki yerini korudu.  Obama Havaii’de doğduğuna dair belgeyi Beyaz Saray’ın internet sayfasında gösterse bile hala bunun doğru bir belge olmadığını düşünenler çoğunlukta.

UZAYLILAR  GERÇEKTEN VAR  MI?

ABD’nin Nevada eyaletinde 1947 yılında meydana gelen bir kaza dünyanın en büyük komplo teorilerinin sebebi oldu. Meydana gelen kazada bir UFO’nun dünyaya düştüğü ve uzaylıların bulunduğu düşünülüyor. Gerçi askeri yetkililerde olayın ardından bu yönde bir açıklama yapmış ancak çok kısa bir sürede düşen cismin bir hava gözlem balonu olduğu söylenmişti. ABD’nin en güvenlikli askeri üslerinden biri olan bölge dünyadaki UFO fanatiklerinin başkenti olarak biliniyor.

27 Mayıs askeri darbesini  Amerika yaptırdı teorisi

27 Mayıs askeri darbesi ile ilgili en büyük komplo teorisi, ihtilalin dönemin Başbakan’ı Adnan Menderes’in o zamanki Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’ne yapacağı ziyaretten bir ay önce gerçekleşmiş olması. İddialara göre Menderes S.S.C.B.’ye giderek ekonomik bir anlaşma yapacak ve borç alacaktı. Ancak Soğuk Savaş’ta Türkiye’yi bir sınır karakolu olarak gören ABD ise bunu engellemek için bir darbe yaptı ve Menderes’i iktidardan aldı.

19_fatih_sultan_mehmet_zehirlendimi_komplo_teorisiFatih Sultan Mehmet zehirlendi mi?

Fatih Sultan Mehmet’in Hıristiyan dünyası tarafından, Yahudi bir doktorun yardımıyla zehirlendiği iddiaları tarihte büyük bir çalkantı yarattı. İddiaya göre; 1481’de Fatih Sultan Mehmet 300 bin kişilik bir ordunun başında olduğu hâlde sefere çıktı. 27 Nisan 1481’de Kapıkulu askerleriyle Üsküdar’a geçti. Pâdişah Üsküdar’a geçtiğinde hasta olduğu için birkaç gün dinlendi ancak hastalığı giderek arttı. Bunun üzerine hekimler tarafından konsültasyon yapılarak, verilen ilâcın dozu arttırıldı. Fâtih’in özel doktoru, Yakup Paşa isminde bir Yahudi’ydi. Venedikliler, Fâtih’in zehirlenmesi karşılığında Paşa’ya büyük bir servet vaat etmişler Yakup Paşa da bu işi gerçekleştirmişti. Fatih’in ölümü bir müddet halktan ve askerden saklandı. Ancak haber duyulunca, Sultan’ın bir zehirlenme olayına mâruz kaldığı anlaşıldı ve Yakup Paşa, asker tarafından parçalanarak öldürüldü.

20_JFK’yı kim öldürdü_komplo_teorisiJFK’yı kim öldürdü?

ABD Başkanı John Fitzgerald Kennedy, 1963’te Dallas’ta suikasta kurban gitti. Bu cinayeti, devlet ve birtakım politikacılar, CIA başkanı Hoover ve bazı mafya gruplarının hep birlikte işlediğine dair komplo teorileri üretildi. İsrail’in, nükleer çalışmalarından dolayı İran’a saldıracağı haberleri kamuoyunu meşgul ederken, İsrail’in nükleer çalışmaları sebebiyle ABD eski Başkanı John Fitzgerald Kennedy’den uyarı mektubu aldığı ortaya çıktı. Yeni Asya’nın ele geçirdiği belge, ABD Başkanı John Fitzgerald Kennedy tarafından, öldürülmesinden yaklaşık 5 ay önce dönemin İsrail Başbakanı Levi Eshkol’a yazılmış 3 sayfalık bir mektup. Mektupta; Kennedy, Levi Eşkol’ü, İsrail’in nükleer çalışmalarına dair güvenilir bilgi elde edememeleri durumunda “Amerika’nın İsrail’e olan taahhütleri ve İsrail’i desteklemesi ciddi şekilde tehlikeye girebilir” diye uyarıyor. CNN İnternetinal, Kennedy’yi “ABD’nin Katolik ve Mason olmayan ilk başkanı” olarak tanıtıyor. İsrail’in nükleer sırlarını deşifre eden ve bu sebeple 18 yıl hapis yatan Dimona Nükleer Reaktörü eski çalışanı Mordechai Vanunu da, Kennedy’nin, Dimona Nükleer Reaktörü’ndeki çalışmaların aydınlığa kavuşturulması için İsrail yönetimine baskı yapması sebebiyle suikasta uğradığına dair “gerçeğe yakın işaretler” bulunduğunu ileri sürmüştü. Başkan Kennedy’ye ait bu mektup, Vanunu’nun iddiasının doğruluğunu güçlendiriyor.

23_firansiz_ihtilali_komplo_teorisiFransız İhtilali kimin eseri?

Dünya siyasi tarihinin şekillenmesinde önemli rol oynayan Fransız İhtilali, aslında “Aydınlanmış Olanlar” anlamına gelen İlluminati örgütünün eseriydi. İlk yıllarında; bir “entelektüeller kulübü” olmaktan öteye gidemeyen Illuminati, yıllar ilerledikçe Baron Adolf Vön Kntgge ile işbirliği yaparak saflarına Mason localarını da katmaya başlar. Üst düzeylere gelmiş üyelere; “Illuminati örgütünün tüm dünyadaki kralları ve din adamlarını yok etmek istediği ve ancak böylelikle insanların zihinlerinden milliyet düşüncesinin silinebileceği” aktarılıyordu. Illuminati örgütü, faaliyeti tepki çekmeye başlayınca, değişik isimlerde etkinlik göstererek yer altına çekildi. “Fransız Devrim Kulübü”, bunun bir örneğidir…

Yorumunuzu bırakın