Komplo teorileri-1-

1_ataturk_komplo_teorisiAtatürk’ü kim öldürdü?

Bana sorarsanız pekte inandırıcı bir  teori  sayılmamakta  zira Mustafa Kemal Atatürk’ün rahatsızlığı  belgesellerde ve anı kitaplarında da gördüğümüz üzere zaman içinde gelişen bir seyir izler bu teoriye  göre Atatürk, Masonlar tarafından öldürüldü. Masonlar, localarını kapatıp faaliyetlerine son verdiği için Atatürk’e düşman olarak  gördüler  ve kendilerinden olan doktorlar vasıtasıyla yavaş yavaş zehir verip ölümüne sebep oldular.


2_aids_komplo_teorisiAIDS VİRÜSÜ

AIDS virüsü, 1974 yılında genetik mühendisler tarafından yaratıldı. Afrika’da başarılı bir deneyde katil bir virüsle yaratıldığına inanılan AIDS’in CIA ve KGB tarafından dünyanın nüfusunu azaltmak için yapıldığına inanılıyor.

Aslında  Hiv  virüsü  şu an bile halen tartışmalı bir konudur, zira  1950 li  yıllarda  ortaya çıkan bu  hastalığın  nasıl ortaya çıktığı  araştırılınca edindiğimiz bilgilerde Afreikalı  maymunlardan insanlara bulaştığı ama maymunları bu virüsün etkilemediği söylenmiştir.Hatta emin olmak için şırınga ile Hıv  virüsünü maymunlara verdiklerinde  görüyorlar ki Maymunlarda Hiv vüsürü kaybolup gitmekte. Peki  maymunlarda  neyin etkisiz  hale  getirildiğini bilim adamları  neden hala bulamamaktadır ?

ikinci  bir konu  ise 1950’lerde  Palio  adlı  çocuk ferci hastalığından korunmaları amacı ile  Afrikalı tam 1 milyon insana  afrika ve hindistandan elde edilen maymunların iç organlarından elde edilen bir aşı  verilmiş   çocuk  felcine çözüm bulunmuş ama bilerek yada bilmeyerek  Hiv vürüsünü insanlara aşılamışlardır...


3_tsunami_komplo_teorisiTSUNAMİ

Müslümanlar tarafından   popüler bir teori olarak gösterilen  inanışa  göre  Tsunami’nin Hintliler tarafından nükleer deneyler ile , Asya’nın Müslüman ağırlıklı nüfusunun yok edilmesi  istemi ile  gerçekleştiği inancıdır. Buda  gerçek olması  neredeyse  imkansız bir  hipotezdir zira yaratılan sarsıntının çok daha farklı  sonuçlar  doğurması  gerekmektedir ..


4_ELVIS PRESLEY_komplo_teorisiELVIS PRESLEY ÖLMEDİ

Kült  bir ilah  olan Elvis Presley’in 1977 yılında  ölümü oldukça şahibeli karşılanmıştır zira son zamanlarında  zaten görüntü ve  haber alamayan  hayranları birden bire ölüm  haberi ile şaşkınlık  geçirmişlerdir.  Presley’in hayranları, O’nun gerçek ölümünün 1990’lı yılların ortasında olduğuna inancını taşıyor olsada  bu zamana  kadar  bununla ilgili hiç bir  kanıt  oluşmamıştır.


5_diean_komplo_teorisiDIANA’YI MI6 ÖLDÜRDÜ

Şüphesiz Prenses Diana’nın ölümü  hakkında  okadar  çok şey yazıldı  ki tü tüm dünya medyaları tarafından  sonuç olarak  hiç bir yol  katedilemedi. Şöförünün alkollü yada bir ajan olduğundan , gazeteci ordusunun arasına giren İngiliz istihbarat ajanların  arabayı sıkıştırmasından tutunda bombalara kadar.. Lady Di’nin, Dodi El Fayet’le ilişkisinin İngiltere’deki kraliyet ailesine tehdit oluşturduğu  bir  gerçek  aslında zira Lady Di  kraliyret ailesine bir başkaldırı ikonu olarak lanse  edilmişti..Bu kaza ile ilgili ise tatmin edici hiç bir açıklama gelmemişti.

Yorumunuzu bırakın