Martı Jonathan Livingston-Richard Bach

marti_jonathan_livinston
Kitabın Adı:Martı Jonathan Livingston
Kitabın Yazarı:Richard Bach
Kitabı çeviren: Kader Ay Demireğen
Kitabın Yayınevi: Epsilon Yayınevi / Edebiyat Dizisi
Kitabın Basım Yılı: 1999
Kitap özetini yazan: Sena
Sayfa Sayısı:96 sayfa

Kitabın tanıtım yazısı:

Durgun denizin minik dalgacıkları üzerinde, güneşin altın gibi ışıldadığı pırıl pırıl bir sabahtı.
Sahilden bir mil uzaklıkta, denizi kucaklarcasına ilerleyen bir balıkçı teknesi, martılara kahvaltı zamanının geldiğini haber veriyordu. Binlerce martı, bir lokma yiyecek için mücadeleye girişmişti bile. İşte zor bir gün daha başlıyordu.
Kitap hakkindeki görüşler:
Kitabı ergenlik dönemlerinde tamda okunması gereken gençlik dönemimde okumuştum , aslında her yaş döneminde okunması gereken ,insanın kişisel gelişiminede ışık tutan bunu yaparkende bir martının kanatlarından bakmamızı sağlayan bir baş yapıt. Kesinlikle tavsiye ederim.
Kitabın Özeti:

martı henüz uçmayı bilmiyordu.uçmayı çok öğrenmek istiyordu fakat hiç cesareti yoktu.cesaretlenmeyi aralarında en büyük olan ana martı martıya cesaret vermeye çelışıyordu. bir gün martı uçmaya karar vermişti. amakendine güvenemeyip yere düşmüştü.daha sonra martı çok üzülmüştü ve ikinci denemesinde yapacağına inanmaya çalışıyordu ve karar verdi ve yaptı. artık ana martıdan daha güzel uçuyodu ve martı anladı ki cesaret herşeyden önemli olduğunu anladı

Bu Özeti ; kitap Özet Yarışmamıza katılan Sena adlı arkadaşımız hazırlamıştır .. Kendisine teşekkür eder , yarışmada başarılar dileriz..

Yorumunuzu bırakın