Melekler ve şeytanlar-Dan brown

melekler_ve_seytanlar_dan_brownKitabın Adı:Melekler ve şeytanlar
Kitabın Yazarı:Dan brown
Kitabın Yayınevi: Altın Kitaplar / Gökkuşağı Dizisi
Kitabın Basım Yılı: 05 – 2009
Sayfa Sayısı:592 sayfa
Kitap özetini çıkaran Gülnur


Kitabın Özeti:

kitabın ana kahramanı Robert Langdon bir sabah evinde uyurken telefonu çarlar kalkar ve açar konuşurlar ve konuştuklarından pek ikna olmaz ve telefonu kapatıp geri yatar.sonra faks makinasının sesi gelir kalkar bakar.gördüğüne inanamaz.Faksta eski bir kardeşliğin sembolü(illuminati) ile damgalanmış bir ceset vardırve cest çıplaktır. Telefondaki adam bu sembolün anlamını öğrenmek için Langdon ‘u İsviçre deki CERNe getirir.
langdon CERN ‘e gider oranın başkanlığını yapan maximilian kohler ile cernde çalışan fizikçiVetra‘nın cesedine göz atar. Vetra eski bir kardeşlik olan ılluminati‘nın sembolü ile damgalanmıştır. kohler ılluminati yi araştırmaktadır. langdon’ a göre bu kardeşlik yıllar önce yok olmuştur ve bir daha ortaya çıkması söz konusu değildir.zaten hayatının çoğunu bunlar için adamıştır. bu sırada vetra nınkızı vittoria cern ’e gelir. babasının öldüğünü öğrenmiştir. kohler cinayetn vetranın üzerinde çalıştığı saklanan bir deney yüzünden olduğunu sanar. vittoria ya deneyi sorar. vittoria da deneyin son derece patlayıcı olan karşımadde ile ilgili olduğunu söylerve onlara karşımaddenin konulduğu yere götürür.amakarşımadde çalınmıştır.ve 24saat içinde bulunması gerkmektedir.gelen bir telefon üzerine romaya vatikana giderler aramaya.giderler ve ora çok kalabalıktır.nedenini sorarlar ve papa seçimlerinin olduğunu öğrenirler.langdon herşeyi şimdi kavrar.bilim dini yok etmek üstünlüğünü kanıtlamak için çok güzel bir yol bulmuştur.ama yinede onların yok olduğunu düşünmektedir.4 kardinalin yok olduğunu öğrenirler . ve bir mesaj gelir 4 kardinalin 1 rer saat ara ile dinin mihraplarında öldürüleceğine ve 4 elementin sembolü ile damgalanacağı konusunda .sonra vatikan polisi ve vittoria ve langdon bir kovalamacanın içine girerler aydınlanma yolunu takip ederek ölümleri engellemeye çalışırlar bernini nin heykellerini takip ederek yolu bulurlar ama 1 ri hariç diğer kardinalleri kurtaramazlar.diğerleri toprak-hava-ateş-ve su damgaları ile damgalanırlar.enson karşımadde bulunur ve camerlengo ve langdon helikoptere binip çıkabildikleri kadar havaya çıkarlar ve helikopterden atlarlar.helikopter patlar heryer sarsılır ama ölen olmaz.atlayanlarda kurtulur.yeni papa seçimi için gelen kardinaller toplantı odasından olanları seyrederler.son olaydan sonra camerlengo hayatta kaldığı için bunu işaret olarak görürler . onu seçmek isterler eme langdon gerçekleri onlara gösterir . ve camerlengonun yaptıkları ortaya çıkar.camerlengo kendini yakar ve olay burda biter .papa ise kurtulan 4 kardinalden sonuncusu olur.

Bu Özeti ; kitap Özet Yarışmamıza katılan Gülnur’ adlı arkadaşımız hazırlamıştır .. Kendisine teşekkür eder , yarışmada başarılar dileriz.. Bu kitabı satın al

Yorumunuzu bırakın