Mükemmel – Sara Shepard

Sara Shepard-MukemmelKitabın adı :Mükemmel
Kitabın yazarı:Sara Shepard
Kitabın çevirisi:Cihangir Çırak
Kitabın yayın evi :İLYADA yayınevi
Yayın tarihi :2009
Sayfa sayısı: 324 sayfa
Kitap inceleme yazısı :Sırları olan, gizemli, güzel bir kıza asla güvenme…

Zehirli bir sarmaşık gibi etrafta dedikodu dolanıyordu Rosewood’da.Ve Rosewood’da yaşayan dört mükemmel, genç,güzel kız, aslında göründükleri gibi değiller.
Spencer, Aria, Emily, Hanna ve en yakın arkadaşları Alison; Rosewood lisesinde öğrencilikleri boyunca lüks evlerinden çıkıp, Pucci bikinileriyle solaryuma gider ve mükemmelce manikürlenmiş ellerinin arkasından gülücük saçarlar. Etraflarındaki herkes onları sever fakat gizli gizli de nefret ederlerdi bu güzel kızlar . Alison dışında.

Bir gece Alison durupdururken aniden ortadan kayboldu. Spencer, Aria, Emily ve Hannah’ın üzülüyor gibilerdi ama arkasında birazcık da rahatlamaları da görülebiliyordu. Alison’un cesedi evin arka bahçesinde bulunmuştu ve en yakın arkadaşlarının hafızalarında Alison’la alakalı kötü anıları canlanmıştı.

A. artık harekete geçmenin vaktinin geldiğini düşünüyordu.Bu kızların bildiği bütün sırları kullanmanın vakti gelmişti. Alison cinayetini en yakın arkadaşlarından birinin işlediğini söylüyordu. Sırların daha karanlık olmuştu, anıların sa daha da ölümcül olmaya başladığı bu olaylar zinciri, sevimli küçük arkadaşların o mükemmel hayatlarını zindana çevireceğe benziyor.

Yorumunuzu bırakın