Ne, Nasıl Yapılır?

ne_nasil_yapilir_bill_slavinKitabın adı :Ne, Nasıl Yapılır?
Kitabın yazarı:Bill Slavin, Jim Slavin
Çeviri: U. Ceren Ünlü
Kitabın yayın evi :İletişim Yayınları
Yayın tarihi :Eylül 2009
Sayfa sayısı:128 Sayfa
Kitap hakkında inceleme yazısı :

Bilimi nekadar küçük yaşta çocuklarımıza sevdirirsek çocuğumuzun zihinsel gelişimine okadar katkı sağlamış oluruz . Bilim bilncimizin sınırlarını geliştirir , sorgulamacı gücümüzü arttırır.

Kitap kapağından alıntı ;

CD’nin hammadesinin kum, mumun parafin, plastiğin petrol olduğunu biliyor muydunuz?

Yeryüzünde insan üretimi neredeyse her nesne doğada bulunan elementlerden elde edilir. Modern üretim tarzı, birkaç yüzyıl önce yaşamış insanlara mucize gibi görünecek bir dünyanın yaratılmasını sağladı. Bu insanlar, bizim doğal karşıladığımız mısır gevreğinden koşu ayakkabılarına, bilgisayar oyunlarından DVD’lere kadar sayısız “harika”yı görselerdi şaşkına dönerlerdi herhalde. Nesneler ne kadar çeşitli ve karmaşık olursa olsun, hepsi de yolculuklarına doğal dünyanın bir parçası olarak başlıyor, hâlâ ve teknoloji günden güne ilerlese de elde edilen temel nesneler aynı kalıyor. Bu kitabın her sayfasında toplam elli dört nesnenin yapılış sürecini, Bill Slavin’in masalsı anlatımı ve mükemmel çizimleriyle keşfedeceksiniz.

“Ne, Nasıl Yapılır? çocukların cevabını merak ettiği, büyüklerinse cevap vermekte zorlandığı birçok soruya cevap veriyor.”

Yorumunuzu bırakın