New Moon – Yeni Ay-Stephenie Meyer

newmoonStephenie MeyerKitabın Adı:New Moon – Yeni Ay
Kitabın Yazarı:Stephenie Meyer
Kitabın Yayınevi: EpsilonYayınları
Kitabın Basım Yılı: 2004
Sayfa Sayısı:440 sayfa
Kitap Özetini Hazırlayan :funda ulu
Kitabın Konusu: Ünlü fantastik kitap serisinin ikinci kitabı New Moon

Kitabın Özeti:

Edward ve bella’nın aşk dolu maceraları new moon (yeni ay) da da hız kesmeden devam ediyor… bella’nın 18. doğum günüdür ama ortada bella için büyük bir sorun vardır,edward 17 yaşındadır ve hep öyle kalacaktır…ama bella swan her geçen gün yaşlanmaya devam edecektir, buda bella için cok büyük bir sorundur.
cullen ailesi bella için bir doğum günü partisi hazırlar bu durumdan bella hariç herkez memnundur. ama partide çok fena işler karışır ve edward’ın üvey kardeşi olan jasper istemeyerek bella’yı öldürmeye çalışır. bella bu olaya cok takılmasada edward kendisinin bella’nın canını tehlikeye atdığını düşünür ve olaydan birkaç gün sonra bella’yı korumak için onu terk eder. cullen ailesi birdaha geri dönememek üzere forks’dan ayrılırlar. bella bu durum karşısında yıkılır. hergün kabuslar görür ve geceleri çığlıklarla uyanır.bir süre sonra bella aslında kurt adam olan jacob black le vakit geçirmeye baslar kısa sürede bella ve jacob birbirlerine alışırlar ve jacob’un yanındayken bella’nın az da olsa acısı yok olur.
bella yalnız başına birgün ormanda gezerken laurent adlı bir göçebe vaöpir bella’yı öldürmek ister fakat kurt adamlar bella’yı kurtarır ve göçebe vampiri öldürürler. bella birkaç gün jacob’a ulaşamaz ve la push yani jacob’un evine gitmeye karar verir ve o zaman işte herşeyi anlar jacob’un bir kurt adam olduğunu öğrenir. birkaç gün sonra akşam evine geldiğinde evinde cullen’lardan birisi (alice) le karşılaşır bu duruma bella cok sevinir. alice bella’nın öldüğünü zannedmiştir bu yüzden forks’a gelmiştir oda bella’nın ölmediğini görünce çok sevinir.ama ortada büyük bir sorun vardır edward’da bella’nın öldüğünü sanmaktadır ve bu yüzden kendisini öldürmeleri için en güçlü vampirler olan volturiler’e gider. alice edward’ın böyle bir şey yapacağını görür(alice’in geleceği görme yeteneği vardır) ve bella’ya söyler. bella hemen babası charlie’ye bir not bırakır ve alice’le birlikte edward’ı kurtarmak için volturiler’in yanına giderler. edward’ın tam ölüme bir adımı kalmışken bella onun üzerine atlar ve kurtarır. volturiler bu durumdan pek memnun kalmamıştır çünkü bella’nın insan olarak vempirler hakkında çok şey bildiğini düşünüyorlar ve tedbirli olmak için onu ya vempire çevirmek yada öldürmek istiyorlar edward bunların hiçbirine izin vermiyor ve işte bir sorun daha çıkıyor edward, alice ve bella uzun uğraşler sonunda volturiler’İ ikna ediyorlar ama bir şartla; bella kısa bir zaman (en geç mezüniyetine kadar) içinde vampir olacaktır…yoksa volturiler bella’yı öldürmeye gelecektir.
edward,bella ve alice bu şartı istemeyerekt olsa kabul ederler ve cullen ailesi geri forks’a taşınır. jacob bu durumdan hiç memnun olmaz çünkü bella’nın aşkı geri gelmiştir. oysa jacob’da bella’yı seviyordur…
ama bella edward’ı sevgilisi jacob’uda en yakın arkadaşı olarak seçer…
Bu Özeti ; kitap Özet Yarışmamıza katılan Funda ulu’ adlı arkadaşımız hazırlamıştır .. Kendisine teşekkür eder , yarışmada başarılar dileriz..

Bu kitabı satın al

Selin
Ocak 20th, 2010at6:17 am

ben bu edwardı yerimmm

funda ulu
Mart 29th, 2010at9:13 am

bnde yerm!!! <3 xD

ezgi zorca
Nisan 5th, 2010at10:51 am

harbiden güzel olmuş…………….

bella
Nisan 5th, 2010at10:53 am

waaaay be manyak bişe

funda
Nisan 12th, 2010at8:34 am

teşekkürler…! ;))

funda
Nisan 12th, 2010at8:34 am

teşekkürler…;))

funda
Nisan 13th, 2010at6:58 am

teşekkürler arkadaslar ;)) beyenmenize sevindim =))

Yorumunuzu bırakın