New Moon (Yeni Ay) -Stephenie Meyer

New_Moon_BookKitabın Adı : New Moon (Yeni Ay )
Kitabın Yazarı:Stephenie Meyer
Kitap Özetini Hazırlayan :team volturi
Kitabın Yayınevi: ATOM
Kitabın Basım Yılı: 2009
Sayfa Sayısı:595
Kitabın Özeti:

Bella ile Edward oldukça mutludurlar ancak Edward’ın Bella hakkında endişeleri vardır.Çünkü kendisi bir vampirdir.Bella’nın kendi doğum gününde vampirlerle dolu bir evdede sakarlığı yüzünden parmağını kesmesi ve aileye son katılan yeni vejetaryen Jasper’ın Bella’ya saldırmak istemesi bardağı taşıran son damla olmuştur.Edward Bella’yı terkettiğinde Bella artık zombiden farksızdır.Daha sonralarda ile henüz kurtadam olmayan Jacobla vakit geçirmeye başlar.Ona göre Jacob’ın yanına gittiğinde içindeki delik kapanıyordur.Bir gün Bella eğlence için uçurumdan atlamaya karar verir.Edward’ın geleceği görebilen vampir kardeşi Alice bunu görür.Hemen Bella’nın yanına gider.Ancak ortada büyük bir sorun vardır.Edward Bella’nın öldüğünü sanmaktadır.Volturilere giderek kendini öldürmek ister.Volturiler bunu kabul etmez.Çünkü Edward’ın düşünceleri okuyabilme yeteneği vardır ve Aro onu öldürmenin büyük bir ziyan olduğunu düşünür.Böylece Edward güneş ışında parlayan cildini insanlara göstermeye karar verir.Tam bunu yapacakken Bella gelir ve onu kurtarır.Volturiler onların gitmelerine izin verirler ama bir şartla Bella’nın bir vampir olması gerekmektedir.Eve döndüğünde Jacob’la Edward arasında seçim yapması gerekir.Aslında bu seçim vampirler ve kurtadamlar arasındadır.Seçiminin kurtlarla vampirler arasında olan barışı bozacağını biliyordur ama bir vampir olmak zorundadır.Çünkü volturi’nin onları öldürebileceğini biliyordur.

Bu Özeti ; kitap Özet Yarışmamıza katılan team volturi’ adlı arkadaşımız hazırlamıştır .. Kendisine teşekkür eder , yarışmada başarılar dileriz..

Bu kitabı satın alabilirsiniz..

Ada
Aralık 23rd, 2009at9:49 am

Harika bir kitap özette iyi olmuş .. Tebrik ederim..Stephenie Meyer’in tüm seri kitaplarının Özellikle alacakaranlı kitabının kısa özetini bekliyoruz.. Teşekkürler.

kübra
Ocak 18th, 2010at11:51 am

edwart sana bayılıyorum harikasın bellayla birbirinize yakışıyosun

kübra
Ocak 18th, 2010at11:52 am

senive belayı çok seviyorum

Yorumunuzu bırakın