Ölü Ruhlar Ormanı-Jean-Christophe Grange

olu_ruhlar_ormani
























Kitabın Adı:Ölü Ruhlar Ormanı
Kitabın Yazarı:Jean-Christophe Grange
Kitabın basım yılı:06 – 2010
Kitabın Yayınevi: Doğan Kitap
Kitabın sayfa sayısı: 460 sayfa


Kitap tanıtım yazısı:

Yazla beraber polisiye severler de silkinmeye başladı. Çünkü alışık olduğumuz üzere yaz mevsimi polisiyelerin daha sık yayınlandığı, daha çok okunduğu bir mevsim. Haliyle bu dönemin önemli isimlerinden birisi de Jean-Christophe Grange.
Ölü Ruhlar Ormanı, biraz tüyleri ürpertecek bir öyküye sahip. Genç ve yalnız bir kadın olan Yargıç Jeanne Korowa gittiği pskiyatri seansında Paris’te işlenen seri cinayetlerin katilini keşfeder. Birtakım yamyamlık işaretlerini fark eden Jeanne, tek başma katilin peşine düşer. Bundan sonra onu esrarengiz ve kanlı bir takip bekler. Çünkü Jeanne, elindeki verilerle
katilin orjinini aramak için Güney Amerika’ya kadar gidecektir. Kızıl Nehirler, Taş Meclis ve Kurtlar İmparatorluğu gibi gerilim ve polisiye klasiklerinin yazan Jean-Christophe Grange, yine tüyler ürperten bir romanla okurla buluşuyor. Grange’m diğer romanlarına nazaran olayların akışı ilk sayfalarda daha yavaş olsa da çok geçmeden kitap okuru kanlı cinayetlerin peşinden sürüklüyor. Nikaragua ve Arjantin’i anlatan tasvirler, bu ülkelerin yakın geçmişine dair notlar ve gerçek bilgiler kimi yerlerde gerilimin daha da artmasını sağlıyor. Grange hayranlarını ve polisiye severleri mutlu edecek bir yaz okuması.

Yorumunuzu bırakın