Özgürlüğün Manifestosu-Tom Hodgkinson

ozgurlugun_manifestosuKitabın adı :Özgürlüğün Manifestosu
Özgür Yaşam Kılavuzu
Çeviri: Neşe Olcaytu
Kitabın yazarı:Tom Hodgkinson
Kitabın yayın evi :E Yayınları
Yayın tarihi :Eylül 2009
Sayfa sayısı: Sayfa
Kitap tanıtım yazısı :
Özgür olmak istiyorsanız ve zaten sahip olduğunuz özgürlüğü tekrar geri almak istiyorsanız bu kitabı okuyun. Harekete geçin.

Yaşamınızı değiştirin. Kredi kartlarınızdan, cep telefonlarından, arabalardan, bilgisayarlardan kurtulun! Ekmeğinizi siz yapın, enerjinizi kendiniz üretin, kendi bahçenizi yaratın, bisiklet kullanın!

Bizlerden bir şekilde gizlenen ama aslında üzeri örtülmüş gerçeği görün ve örtüyü atın üzerinizden. Aslında, hepimiz özgür bireyleriz. Mesele, bu özgürlüğü kullanıp kullanmamamızla ilgilidir. Seçimlerimizi başkası değil, kendimiz yaparız.

“Köle” olduğumuz fikri işletilmeye çalışılıyor ve bundan kurtulmak için göze alamadığımız tüm her şeyi kabul ediyoruz. İş ve alışverişin körlüğüne ve köleliğine itiliyoruz. Bunu reddetmek bizim ellerimizde. Ve bu başkaldırıyı engelleyen her şey aslında beyinlerimize sokulmuş fikirlerdir. Eğer isterseniz, bir saniyede hayatınızı değiştirebilirsiniz. Özgürlük, bir kafa yapısı, bir ruh durumudur.

Özgür Yaşam Kılavuzu’nun sizi çağırdığı manifestoya kulak verin!
Kitap hakkında inceleme yazısı :
Kişisel gelişim , motivasyon ,sosyal başarı türünde kitaplar arasında yer alsada aslında bir düşünce ve eylem kitabı Özgürlüğün Manifestosu eylemciliği uygulanabilir olmasında yatıyor her nekadar bazılarımız için artık ütopik görülecek düşünceler içersede temelde hepimizin bildiği , kabullendiği ama aksi için hiç bir çaba sarfetmediğimiz atalet duygusunu yenme konusunda kişisl özgürlüğümüzü ilan etme konusunda oldukça cesur ve yerinde fikirler sunuyor yazar. Kişisel gelişim kitaplarına olan ilgimden dolayı açıkçası ben fazla beklemedim ve bir çırpıda okudum.Tavsiye ederim.

Yorumunuzu bırakın