Şafak vakti-Stephenie Meyer

Breaking-Dawn-Wallpapers-breaking-dawnKitap adı :Şafak vakti
kitabın yazarı:Stephenıe Meyer
kitabın sayfası:592 sayfa
yayınevi:epsilon yayınları

Kitap Tanıtım yazısını yazan :Funda ULU
Kitabın Özeti:
edward ve bella sonunda evlernirler ve balayı için Esme Adası’na giderler ama güzel balayıları bella’nın hamile olduğunu öğrenmesiyle yarıda kesilir. hemen forks’A dönerler.
bella’nın hamileliği çok hızlı bir şekilde ilerlemektedir ve buda bella’ya zarar verir bu yüzden edward fetüsü (onların deyimiyle) bella’dan çıkarıp öldürmek gerektiğini söyler rosalie ve bella dışında herkez bu kararı olumlu bulur. ama bella bu duruma çok sinirlenir ve asla çocuğuna zarar gelmesine izin vermez.hatta gerekirse kendisi ölmeyi göze alır.
bella’nın hamileliği böyle geçip gitmiştir. ve sonunda bella çocuğu dünyaya getirir. doğumdan sonra bella tam ölmek üzereyken edward bella’yı vampire çevirir. bella vampir olarak uyandığında fiziksel olarakda ruhsal olarakta çok değişmiştir. bella kızına renesmee adını vermiştir. ama ortada bir sorun vardır jacob renesmee’ye mühürlenmiştir. bella ilk baslarda bu duruma kızsada daha sonra birşey dememiştir.
İsmi Irına olan bir vampir Renesmee’yi görür ve onun ‘ölümsüz cocuk’ olması hakkındaki yanlısları ve vampir kurallarını ihlal eden yasamını görür onu Volturi’ye haber verir.Cullen’lar cocuğun ölümsüz cocuklardan olmadığını doğrulamak icin tanıklar toplarlar. Ve Volturi’yi Renesmee’nin
Vampirlere ve onların sırlarına karsı tehlike olusmayacağına dair onları ikna ederler. edward bella ve renesmee mutlu bir şekilde yaşamaya başlarlar…
Bu Özeti ; kitap Özet Yarışmamıza katılan Funda ULU’ adlı arkadaşımız hazırlamıştır .. Kendisine teşekkür eder , yarışmada başarılar dileriz..

Bu kitabı  satın alabilirsiniz.

azra
Mayıs 29th, 2010at3:21 am

alacakaranlık hastasıyım.bayılıyorummm.

Yorumunuzu bırakın