Tarkan – Altın Madalyon-çizgi roman

çizgi roman
Tarkan – Altın Madalyon

Yazan ve çizen: Sezgin Burak
Türkuvaz Kitap

Son zamanlarda, çizgi roman ve klasik kelimelerini o kadar çok bir arada duyduk ve kullandık ki, hem çizgi roman okurları, hem klasik eserlerin okurları bir adım geride durur oldular. Ama Sezgin Burak’ın Tarkan’ı bu topraklarda tartışmasız klasiklerin ve çizgi roman klasiklerinin ilk akla gelen ürünüdür. 1978’de yitirdiğimiz büyük usta Sezgin Burak’ın ölümsüz kahramanı Tarkan, Türkuvaz Kitap tarafından yeniden yayınlanıyor. Hunlar döneminde yaşayan, küçüklüğünde kurtlar tarafından büyütülmüş Altar’m oğlu Tarkan, bütün

heybetiyle yeniden aramızda. Bizanslıların dağınık durumda olan Hunlular’ı toparlanmadan birbirlerine düşürmek için yaptıkları oyunlardan birisiyle başlıyor macera. Evlerinde konakladıkları Hunlu çifti öldüren Bizanslılar arkalarında bir delil bırakmışlardır. Gerçeği öğrenen ve Bizanslı haydutların peşine düşen Tarkan, kendini daha büyük tehlikelerin içinde bulur. İtalya’da da çizgi roman maceraları yayınlayan Sezgin Burak’ın sinemaya da aktarılmış bu ölümsüz eseri, bütün cazibesiyle karşımızda. Efsane geri döndü, sözü hiç bu kadar uygun düşmemişti!

HÜRRİYET KİTAP

Tan Burak
Ekim 6th, 2011at5:53 am

Sevgili Kitap-Ozet.com Sitesi Editörleri,
TARKAN kitaplarının yeniden yayınıyla ve eserin yaratıcısı Sezgin Burak ile ilgili sitenizde yer alan güzel yazınız için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyoruz.
Selam ve Sevgilerle,
Tan BURAK

Yorumunuzu bırakın