Ücret Artışı Talebinde Bulunmak İçin Servis Sefine Yanaşma Sanatı ve Biçimi!

ucret-artisi-talebinde-bulunmak-icin-servis-sefine-yanasma-sanati-ve-bicimi-georges-perecKitabın adı :Ücret Artışı Talebinde Bulunmak İçin Servis Sefine Yanaşma Sanatı ve Biçimi!
Kitabın yazarı:Georges Perec
Kitabın yayın evi :imge Kitabevi
Yayın tarihi :Kasım 2009
Sayfa sayısı:64 Sayfa
Kitap hakkında inceleme yazısı :

Malum tüm dünyayı sarsan bir kriz var halihazırda. Krizin yarattığı sarsıntı işçisinden işverenine, müdüründen ofisboyuna herkesi etkilemiş durumda. Siz de tam bu dönemde iyice düşünüp taşındıktan ve cesaretinizi de topladıktan sonra ücret artışı talebinde bulunmak için servis şefine yanaşmaya karar verdiniz. Artık konuyu konuşmak istiyorsunuz, bunun için gelmiş geçmiş en iyi kaynak nihayet Türkçe’de. Evet Georges Perec’in romanından bahsediyoruz. Perec bizi büyük sıkıntıdan kurtaracak bu önemli kitabında savaş alanlarında bile ortaya konmamış stratejilerle bölüm şefine yanaşma durumu değerlendirme fırsatı kollayıp hemen maaşa artış isteme tekniklerini veriyor. Öyle ki şefin yerinde olmama ihtimali karşısında söz konusu yarım saati nasıl değerlendirebileceğinizi, diğer departmanlardaki insanlarla neler konuşmanız gerektiğini bile tek tek izah ediyor. Hiç noktalama işareti kullanılmadan yazılmış bu deneme-romanı okumanın tam zamanı. Malum maaş artışı ayındayız.. Hadi kolay gelsin size..

Bu yazı Hürriyet  Kitap’tan alınmıştır.

Ada
Aralık 24th, 2009at9:57 am

Bence çok gereksiz bir kitap neden diyeceksiniz zaten kitap okuyan bir insan nasıl davranması gerektiğini biliyordur.. Başkasının yardımına ihtiyaç duymadan maaşına zam isteyebilir..Yanlış mıyım ?

Yorumunuzu bırakın