Vişne bahçesi Anton Çehov e-kitap

cehov

Kitabın Adı:Vişne bahçesi
Kitabın Yazarı:Anton Çehov
Önsöz: 4 Perdelik tiyatro oyunudur , ülkemizdede tiyatro eseri olararak sansürlenerek izleyiciye sunulmuştur.
Kitap açıklama:

Madam Ranevskaya ülkesine kızıyla birlikte geri dönmüştür.Büyük bir servetleri olmasına rağmen savurganlıklarıyla tüm servetlerini tüketirler. Çalışanlarının paralarını bile ödeyemezken sazlı sözlü eğlencelerden geri kalmazlar; borçlandıkça harcarlar, harcadıkça borçlanırlar.Ellerinde bir tek vişne bahçesi kalır ama onuda satmak zorunda kalırlar..

Anton Çehov, kölelerinin özgürlüklerini kazanmalarının ardından çöküşe geçen aristokrasiyle, zenginleşen orta sınıfa dair gözlem ve yorumlarına dayanan Vişne Bahçesi’nde bir ailenin dramını anlatsa da aslında bu oyunun bir dram değil bie komedi olduğunu kendisi savunur..

Anton Pavloviç Çehov’un Vodvil olarak adlandırdığı birer perdelik oyunlarıyla, dörder perdelik oyunlarından ilk ikisi olan İvanov ve Orman Cini’ni 1887-1890 yıllarında yazdı.Vanya Dayı büyük övgülere layık görüldü. Martı’nın ikinci sahnelenişinde kazandığı büyük başarı da Üç Kız Kardeş ve Vişne Bahçesi’ni yazmasını sağladı.
Bu kitabın tamamını okumanız dileği ile ….


Romanı ( E-Kitap ) İndirmek için lütfen tıklayınız..

Not : Bu  yazarın  telif hakları kalktığı için ” Rus telif hakları, yazarın ölümünden 70 yıl sonra sona erer.”   Kaynak sitemizde  internetten alınan kaynaklar  doğrultusunda   paylaşılmaktadır.

Ancak hiç bir e-kitap sayfalarını elimizde  tuttuğumuz  gerçek kitapların yerini  asla  alamayacaktır. Bu  e-kitapları sizlere sunmamızın nedeni kitap sevgisini  daha kolay sizlere  kazandırmak ve bu klasikleşmiş  baş yapıtları sizlere  tanıtmak   amacı  iledir..Kitaplalardan  gerçekten  tad almak istiyorsanız  onları gerçek anlamda   sahipleniniz..

Bu kitabı satın almak için tıklayınız

Yorumunuzu bırakın