Yanılmışım Tanrı Varmış – Antony Flew

yanilmisim-tanri-varmis
Kitabın Adı:YANILMIŞIM TANRI VARMIŞ
Kitabın Yazarı: Antony FLEW
Kitabın Yazılma Yılı:2008
Kitabın Yayınevi: Profil Yayıncılık
Kitabın Basım Yılı: 2008
Sayfa Sayısı:240
Kitabın Konusu: Kitabın konusu tanrı ve dindir. Ateist birinin Tanrı’nın olduğuna inanması konusunun işlendiği bu kitap çok fazla ilginizi çekecektir..

Kitabın Tanıtımı:
Son yıllarda Batı’da Tanrı, ateizm, inanç, din kavramları etraflıca tartışılıyor. Richard Dawkins’in ünlü Tanrı Yanılgısı kitabından sonra bu tartışmalar daha da alevlendi. Tanrı vardır diyenlerle yoktur diyenler doğa, bilim ve tarihteki çeşitli olayları değerlendirerek görüşlerini ispatlamaya çalışıyorlar.

Son dönemde tüm dünyada en ses getiren çalışma ise Antony Flew’in Yanılmışım Tanrı Varmış kitabı oldu. Antony Flew hayatının büyük bir bölümünde ateizmin bilinen felsefi savunucularının en önemlisiydi. Ama ateizm fikrinden cayan Flew artık Tanrı’nın varlığına inandığını ve Tanrı yoktur demenin hiçbir anlamı olmadığını ileri sürüyor.

Yanılmışım Tanrı Varmış çalışma hayatının büyük bir bölümünde ateşli bir ateist olan ünlü bir filozofun evrenin zekice tasarımına ve dolayısıyla Tanrı’nın varlığına inanmaya başlamasının ilgi çekici ve okunmaya değer bir hikâyesi.

Yorumunuzu bırakın